Laliki Ośrodek Rehabilitacyjno Szkoleniowo Wypoczynkowy

Media o nas

„(…)W dniu 18.09.2009 r. dokonaliśmy uroczystego otwarcia kolejnego Zakładu Aktywności Zawodowej. Tym razem jest to funkcjonujący już od stycznia br. Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Lalikach zatrudniający 22 osoby niepełnosprawne, które po półrocznych szkoleniach objęły stanowiska recepcjonistów, pokojowych, kucharzy. Podczas otwarcia zaszczycili nas swoją obecnością min. Pani Poseł Grażyna Staniszewska, Pani Poseł Bożena Kotkowska, Senator Sławomir Kowalski, Asystent społeczny Pani Poseł Mirosławy Nykiel,Pan Adam Fabia, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego, władze powiatu żywieckiego oraz gminy Milówka, przyjaciele i współpracownicy Stowarzyszenia. Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał biskup diecezji bielsko-żywieckiejTadeusz Rakoczy.(…)”

Bielsko-Biała, 22.10.2009

"Niepełnosprawni kucharze, masażyści, bufetowi"

Gości wita recepcjonista na wózku inwalidzkim. Świetny masaż to zasługa schizofrenika, a w kuchni pracuje osoba niedowidząca. Obsługę nowego ośrodka wypoczynkowego w Lalikach stanowią niepełnosprawni. (…)

http://miasta.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,7070677,Niepelnosprawni_kucharze__masazysci__bufetowi.html

"Laliki: hotel obsługiwany przez osoby niepełnosprawne"

W Lalikach, na pograniczu polsko-słowackim został otwarty pierwszy na Śląsku ośrodek wypoczynkowy, w których obsługę gości zapewniają osoby niepełnosprawne. (…)Inicjatywa została sfinansowana dzięki 6-milionowej dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W zaadaptowanym na potrzeby ośrodka budynku znajduje 21 pokoi hotelowych, sale konferencyjne, jadalnia, zaplecze rehabilitacyjne i odnowa biologiczna. Wypoczywać może tu 60 gości. (…)

Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia z dn. 24-09-2009

www.rynekzdrowia.pl/Inwestycje/Laliki-hotel-obslugiwany-przez-osoby-nieplnosprawne,11038,3.html

"Rynek jest dla wszystkich" - wydanie z 19 października >>>

Sebastian Burdys


„ Odpowiedzialna i świadoma turystyka. Można ją uprawiać w Polsce?”
Jednym z aspektów tzw. odpowiedzialnej turystyki, jest nacisk na przyczynienie się do ekonomicznego rozwoju odwiedzanych miejsc. Co to może oznaczać?
Ośrodków wczasowych, hoteli czy pensjonatów, w których można spędzić urlop lub udać się na "weekendowy wypad", jest w Polsce wiele. (…) Można jednak, dzięki turystyce, wspomóc grupy społeczne, szczególnie potrzebujące wsparcia: niepełnosprawnych.
(…)
W Lalikach koło Zwardonia działa Ośrodek Rehabilitacyjno - Szkoleniowo - Wypoczynkowy "Laliki". Wchodząc, widzimy recepcjonistę na wózku. Podobnie, większość zatrudnionych stanowią niepełnosprawni - niedowidzący, ze schorzeniami ruchowymi, neurologicznymi i innymi, którzy są dowożeni do pracy przez specjalny samochód. Po prostu inaczej nie daliby rady. W oczy rzuca się wysoki standard obsługi - wszyscy pracownicy są skorzy do pomocy, profesjonaliści w każdym calu. Im po prostu bardzo zależy na sukcesie ośrodka, z którym są bardzo związani. Atmosfera jest bardzo swojska, pokoje dobrze i ergonomicznie wyposażone. Ośrodek dysponuje przy tym bogatym zapleczem rehabilitacyjnym, konferencyjnym, bilardem, sauną, salą gimnastyczną i zróżnicowaną, smaczną kuchnią. Wszystko to za przystępną cenę. Oczywiście cały obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

www.wiadomosci24.pl/artykul/odpowiedzialna_i_swiadoma_turystyka_mozna_ja_uprawiac_w_219348-1--1-d.html

Źródło: Travel Trade Gazetę Polska, wrzesień 2011 rok

"Wiecej niż eko – ORSW Laliki"

Ośrodek Rehabilitacyjno - Szkoleniowo - Wypoczynkowy w Lalikach tym razem "okiem kamery" TVN

{youtube}vBvYftEolK0{/youtube}

Film o Zakładzie Aktywności Zawodowej w Lalikach zrealizowany przez TVN

Haslo wizerunkowe czcionkigościnna przestrzeń spokoju i wygody

Drogi Gościu, czy wiesz, że korzystając z naszych usług nie tylko wspierasz
Osoby Niepełnosprawne ale również możesz obniżyć swoje wpłaty na PFRON???
Wystarczy zmówić u nas usługę.
Dowiedz się więcej »

LUDZIE DOBREGO SERCA - WSPIERAJĄ I POMAGAJĄ 

banery zywiec

  Szkółka Krzewów Ozdobnych PUDEŁEK

silesia

 

 

 dyplom
2345

 

Organizator 

Partnerzy

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Fundacja Braci Golec

 Gmina Milówka Simon IdesŚląskie. Pozytywna enegria karpinski2

owes   zywieckiraj  unicomputers logo

Polecamy 

ziolowe-spa Beskid-Tour